DJT16E25-19SB
Mfr.Part #
DJT16E25-19SB
Description
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
B
Aviation, Automotive, Military
Reach Compliance Code :
Unknown
REACH SVHC :
yes
Current Rating :
23A
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Datasheets
DJT16E25-19SB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock