DJT16E25-19SA
Mfr.Part #
DJT16E25-19SA
Description
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
REACH SVHC :
Unknown
Current Rating :
23A
Bulk
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
23A
19
Feature :
Shielded
Contact Plating :
Gold
Orientation :
A
Mount :
Free Hanging
Number of Contacts :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT16E25-19SA
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock