DJT16E23-55SB
Mfr.Part #
DJT16E23-55SB
Description
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP
MIL-DTL-38999 Series I, DJT
Reach Compliance Code :
Aluminium
Factory Lead Time :
16 Weeks
Orientation :
B
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Current Rating :
7.5A
REACH SVHC :
yes
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT16E23-55SB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock