DJT16E23-55SA
Mfr.Part #
DJT16E23-55SA
Description
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Reach Compliance Code :
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Orientation :
A
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
yes
Datasheets
DJT16E23-55SA
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock