DJT16E23-55PD
Mfr.Part #
DJT16E23-55PD
Description
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
REACH SVHC :
yes
Bayonet Lock
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Current Rating :
7.5A
Orientation :
D
Connector Type :
Plug, Male Pins
Datasheets
DJT16E23-55PD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Bayonet Lock