DJT16E23-55PB
Mfr.Part #
DJT16E23-55PB
Description
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Olive Drab Cadmium
Reach Compliance Code :
Bayonet Lock
Factory Lead Time :
16 Weeks
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
B
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
REACH SVHC :
yes
Datasheets
DJT16E23-55PB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock