DJT16E23-55JD
Mfr.Part #
DJT16E23-55JD
Description
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Orientation :
D
MIL-DTL-38999 Series I, DJT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT16E23-55JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Bayonet Lock