DJT16E23-55JC
Mfr.Part #
DJT16E23-55JC
Description
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Current Rating :
7.5A
Orientation :
C
Contact Finish - Mating :
Gold
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DJT16E23-55JC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock