DJT16E19-32BB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DJT16E19-32BB
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSG FMALE 32POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Fastening Type :
Bayonet
Packaging :
Bulk
Ratings :
Environment Resistant
REACH SVHC :
Unknown
Plating - Body :
Cadmium
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Gender :
FEMALE
Number of Contacts :
32
Body Material :
Aluminium
Contact Plating :
Gold
Feature :
Shielded
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Mount :
Free Hanging
Termination :
Crimp
Datasheets
DJT16E19-32BB
Circular, Crimp, Plug Bulk Bayonet
DJT16E19-32BB Overview
DJT16E19-32BB Features
DJT16E19-32BB Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT16E19-32BB Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT