DJT16E13-4PN
Mfr.Part #
DJT16E13-4PN
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Crimp
Plating - Body :
Cadmium
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating :
13A
Connector Type :
Circular, Plug
Max Operating Temperature :
175°C
Fastening Type :
Bayonet
Datasheets
DJT16E13-4PN
Circular, Plug 4 Positions Crimp Bulk Bayonet