DJT16E13-4PC
Mfr.Part #
DJT16E13-4PC
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Current Rating :
13A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Crimp
Body Plating :
Cadmium
Max Operating Temperature :
175°C
Orientation :
C
Datasheets
DJT16E13-4PC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock