DJT16E13-4PB
Mfr.Part #
DJT16E13-4PB
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
13A
Current Rating :
13A
Orientation :
B
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
DJT16E13-4PB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock