DJT16E13-4JC
Mfr.Part #
DJT16E13-4JC
Description
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Body Plating :
Cadmium
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating :
13A
Max Operating Temperature :
175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
C
Current Rating (Amps) :
13A
Olive Drab Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DJT16E13-4JC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock