DJT16E13-4JB
Mfr.Part #
DJT16E13-4JB
Description
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
13A
Max Operating Temperature :
175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT16E13-4JB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock