DJT16E13-4HC
Mfr.Part #
DJT16E13-4HC
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Shielded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Plug, Male Pins
Unknown
Body Plating :
Cadmium
Max Operating Temperature :
175°C
Current Rating (Amps) :
13A
Current Rating :
13A
Orientation :
C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT16E13-4HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock