DJT14F25-29BN
Mfr.Part #
DJT14F25-29BN
Description
CONN RCPT HSG FMALE 29POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Fastening Type :
Bayonet
Packaging :
Bulk
Plating - Body :
Receptacle
Number of Contacts :
29
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Contact Plating :
Gold
Datasheets
DJT14F25-29BN
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Bayonet
DJT14F25-29BN Overview
DJT14F25-29BN Features
DJT14F25-29BN Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F25-29BN Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT