DJT14F25-19SN-LC
Mfr.Part #
DJT14F25-19SN-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Packaging :
Bulk
Plating - Body :
Electroless Nickel
Number of Positions :
19
Contact Plating :
Receptacle
Number of Contacts :
19
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fastening Type :
Bayonet
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
DJT14F25-19SN-LC
Circular, Crimp, Receptacle Nickel 19 Positions Bulk Bayonet
DJT14F25-19SN-LC Overview
DJT14F25-19SN-LC Features
DJT14F25-19SN-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F25-19SN-LC Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT