DJT14F25-19AN
Mfr.Part #
DJT14F25-19AN
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Contact Plating :
Environment Resistant
Number of Contacts :
19
Fastening Type :
Bayonet
REACH SVHC :
Unknown
Plating - Body :
Electroless Nickel
Datasheets
DJT14F25-19AN
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Bayonet
DJT14F25-19AN Overview
DJT14F25-19AN Features
DJT14F25-19AN Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F25-19AN Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT