DJT14F23-55SA
Mfr.Part #
DJT14F23-55SA
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Body Plating :
Electroless Nickel
Color :
Silver
Current Rating :
7.5A
Shell Finish :
Nickel
Number of Positions :
55
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DJT14F23-55SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Bayonet Lock