DJT14F23-55PB
Mfr.Part #
DJT14F23-55PB
Description
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Reach Compliance Code :
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Color :
Silver
REACH SVHC :
No SVHC
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
55
Shell Finish :
Nickel
Datasheets
DJT14F23-55PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Bayonet Lock