DJT14F21-41SN
Mfr.Part #
DJT14F21-41SN
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
Body Plating :
Electroless Nickel
Shell Finish :
Nickel
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
41
Color :
Silver
Datasheets
DJT14F21-41SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock