DJT14F21-16HB
Mfr.Part #
DJT14F21-16HB
Description
CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
Shell Size - Insert :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Body Plating :
Electroless Nickel
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating :
13A
Shell Finish :
Nickel
Number of Positions :
16
Color :
Silver
Orientation :
B
Datasheets
DJT14F21-16HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 16 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Bayonet Lock