DJT14F21-16HA
Mfr.Part #
DJT14F21-16HA
Description
CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
16
Shell Finish :
Nickel
Color :
Silver
Current Rating :
13A
Body Plating :
Electroless Nickel
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT14F21-16HA
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 16 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Bayonet Lock