DJT14F19-32BB
Mfr.Part #
DJT14F19-32BB
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Contact Plating :
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
RoHS Status :
RoHS Compliant
Plating - Body :
Electroless Nickel
Number of Contacts :
32
Fastening Type :
Bayonet
Datasheets
DJT14F19-32BB
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Bayonet
DJT14F19-32BB Overview
DJT14F19-32BB Features
DJT14F19-32BB Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F19-32BB Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT