DJT14F19-32BA
Mfr.Part #
DJT14F19-32BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Fastening Type :
Bayonet
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Bulk
Number of Contacts :
32
Gender :
Receptacle
Contact Plating :
Gold
Plating - Body :
Electroless Nickel
Datasheets
DJT14F19-32BA
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Bayonet
DJT14F19-32BA Overview
DJT14F19-32BA Features
DJT14F19-32BA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F19-32BA Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT