DJT14F19-11SA-LC
Mfr.Part #
DJT14F19-11SA-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Ratings :
Environment Resistant
Shell Finish :
Nickel
Packaging :
Bulk
Number of Contacts :
11
Contact Plating :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Body Material :
Aluminium
Number of Positions :
11
Gender :
Receptacle
Plating - Body :
Electroless Nickel
Datasheets
DJT14F19-11SA-LC
Circular, Crimp, Receptacle Nickel 11 Positions Bulk Bayonet
DJT14F19-11SA-LC Overview
DJT14F19-11SA-LC Features
DJT14F19-11SA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F19-11SA-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT