DJT14F19-11BA
Mfr.Part #
DJT14F19-11BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Body Material :
Aluminium
Number of Contacts :
11
Plating - Body :
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Termination :
Crimp
Contact Plating :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fastening Type :
Bayonet
Datasheets
DJT14F19-11BA
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Bayonet
DJT14F19-11BA Overview
DJT14F19-11BA Features
DJT14F19-11BA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14F19-11BA Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT