DJT14F15-18JN
Mfr.Part #
DJT14F15-18JN
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
18
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
N (Normal)
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Size - Insert :
Datasheets
DJT14F15-18JN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock