DJT14F15-18JB
Mfr.Part #
DJT14F15-18JB
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Bayonet Lock
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Positions :
18
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DJT14F15-18JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Bayonet Lock