DJT14E25-29PB
Mfr.Part #
DJT14E25-29PB
Description
CONN RCPT MALE 29POS GOLD CRIMP
Current Rating :
13A
Number of Positions :
29
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Orientation :
B
Published :
Reach Compliance Code :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT14E25-29PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock