DJT14E25-29JN
Mfr.Part #
DJT14E25-29JN
Description
CONN RCPT FMALE 29POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
13A
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
29
Datasheets
DJT14E25-29JN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock