DJT14E25-29JA
Mfr.Part #
DJT14E25-29JA
Description
CONN RCPT FMALE 29POS GOLD CRIMP
Color :
Olive Drab
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Current Rating :
13A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Body Plating :
Cadmium
Orientation :
A
Number of Positions :
29
Datasheets
DJT14E25-29JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock