DJT14E25-24SA
Mfr.Part #
DJT14E25-24SA
Description
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
REACH SVHC :
No SVHC
Environment Resistant
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Number of Positions :
24
Bulkhead - Front Side Nut
Reach Compliance Code :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
23A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DJT14E25-24SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock