DJT14E25-24JN
Mfr.Part #
DJT14E25-24JN
Description
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Body Plating :
Cadmium
Current Rating :
23A
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
24
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Color :
Olive Drab
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT14E25-24JN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock