DJT14E25-24JA
Mfr.Part #
DJT14E25-24JA
Description
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
23A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Aviation, Automotive, Military
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Number of Positions :
24
Datasheets
DJT14E25-24JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock