DJT14E25-24HB
Mfr.Part #
DJT14E25-24HB
Description
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
Current Rating :
23A
Receptacle
Factory Lead Time :
12 Weeks
Plastic
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
24
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
DJT14E25-24HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock