DJT14E25-19PB
Mfr.Part #
DJT14E25-19PB
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Number of Positions :
19
Orientation :
B
Gender :
Receptacle
Body Plating :
Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
yes
Current Rating :
23A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
50.0μin 1.27μm
Reach Compliance Code :
Datasheets
DJT14E25-19PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock