DJT14E25-19HB
Mfr.Part #
DJT14E25-19HB
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
COPPER ALLOY
Body Plating :
Orientation :
B
Number of Positions :
19
Aluminium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
23A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT14E25-19HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock