DJT14E23-55SB
Mfr.Part #
DJT14E23-55SB
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Positions :
55
Reach Compliance Code :
REACH SVHC :
yes
Body Plating :
Current Rating :
7.5A
Orientation :
B
Datasheets
DJT14E23-55SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock