DJT14E23-55SA
Mfr.Part #
DJT14E23-55SA
Description
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
REACH SVHC :
yes
Crimp
Body Plating :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions :
55
Plastic
Reach Compliance Code :
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DJT14E23-55SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock