DJT14E23-55PN
Mfr.Part #
DJT14E23-55PN
Description
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Crimp
Reach Compliance Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
55
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DJT14E23-55PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock