DJT14E23-55PB
Mfr.Part #
DJT14E23-55PB
Description
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
55
REACH SVHC :
yes
Reach Compliance Code :
Environment Resistant
Body Plating :
Cadmium
Orientation :
B
Datasheets
DJT14E23-55PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock