DJT14E23-55AA
Mfr.Part #
DJT14E23-55AA
Description
CONN RCPT HSNG MALE 55POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Number of Positions :
55
Gender :
Receptacle
Number of Contacts :
55
Plating - Body :
Bulk
Contact Plating :
Datasheets
DJT14E23-55AA
Circular, Crimp, Receptacle 55 Positions Bulk Bayonet
DJT14E23-55AA Overview
DJT14E23-55AA Features
DJT14E23-55AA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT14E23-55AA Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT