DJT14E21-41PB
Mfr.Part #
DJT14E21-41PB
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
REACH SVHC :
yes
Crimp
Reach Compliance Code :
Body Plating :
Cadmium
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Color :
Olive Drab
Orientation :
B
Number of Positions :
41
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Datasheets
DJT14E21-41PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock