DJT14E21-41JA
Mfr.Part #
DJT14E21-41JA
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
7.5A
MIL-DTL-38999 Series I, DJT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Positions :
41
Published :
Color :
Olive Drab
Orientation :
A
Body Plating :
Cadmium
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT14E21-41JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock