DJT14E15-18SA
Mfr.Part #
DJT14E15-18SA
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Size - Insert :
Number of Positions :
18
Olive Drab Cadmium
Reach Compliance Code :
Unknown
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
7.5A
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT14E15-18SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock