DJT14E15-18PB
Mfr.Part #
DJT14E15-18PB
Description
CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
Gold
Number of Contacts :
18
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
REACH SVHC :
yes
Orientation :
B
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Mounting Type :
Panel Mount
Min Operating Temperature :
-65°C
Environment Resistant
Max Operating Temperature :
175°C
Number of Positions :
18
Bayonet Lock
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
DJT14E15-18PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock