DJT14E13-4SB
Mfr.Part #
DJT14E13-4SB
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Olive Drab Cadmium
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Positions :
4
Current Rating :
13A
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Current Rating (Amps) :
13A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
REACH SVHC :
Unknown
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shell Size - Insert :
13-4
Olive Drab
Number of Contacts :
4
Gender :
Receptacle
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
B
Datasheets
DJT14E13-4SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock