DJT14E13-4SA
Mfr.Part #
DJT14E13-4SA
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
Number of Positions :
4
50.0μin 1.27μm
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating (Amps) :
13A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
13A
Max Operating Temperature :
175°C
Shell Size - Insert :
13-4
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Aluminium
Number of Contacts :
4
Datasheets
DJT14E13-4SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock