DJT14E13-4PB
Mfr.Part #
DJT14E13-4PB
Description
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Current Rating (Amps) :
13A
Number of Positions :
4
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
B
Max Operating Temperature :
175°C
Number of Contacts :
4
Gold
Min Operating Temperature :
-65°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating :
13A
Shell Size - Insert :
13-4
Datasheets
DJT14E13-4PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock